Stella~1.kapitola

14. srpna 2010 v 8:15 | Slečna eS.
Bylo kolem šesté hodiny ranní když se Stella vzbudila ve své nóbl posteli. Navlékla na sebe rudý, saténový župan a po studené,lesklé podlaze odešla do kuchyně. Chtěla si vzít z lednice mléko, na své každodenní cereálie, ale místo toho pohlédla na všechny ty lístky pověšené na lednici.Na některých se psalo, jak je skvělá, jenže ta druhá, větší část byla o tom, jak všichni píší jak je odporná. Občas, vlastně skoro pořád, byla Stella na dně. Duševně. Jenže ona s jejím postem si to nemohla dovolit. Jakmile si vzala dovolenou-a to bez toho, aby jela na Havaj, do Karibiku,nebo například na Island-všichni si o ní začali vymýšlet věci takové, jako že je těhotná-což by Stella nesnesla- nebo je psychyscky na dně. Ano, vážně byla, ale ona to vzala jako "zkoušku vůle". Otřela malou slzu, která nebyla neobvyklá. Stelle bylo takhle často- jen si to nikdy nepřiznala. Zhluboka se tedy nadechla,a všechny lístky ztrhala. Ať-už byly pochvalné, a nebo ty, které jí doháněly k šílenství. Rozhozeně si uvařila kávu, kterou do sebe "kopla".


Ve své obrovské skříni s našla tmavě fialový kostýmek, s velkými, černými, bohatě zdobenými knoflíky. Vlasy si zčesala do dokonalého drdolu tak, aby jí nevypadával ani jeden pramínek.  Znechceně se podívala na její obličej, na to co je. Zavřela oči a vzdychla. Ze včerejšího večírku mělakruhy pod očima, byla unavená, a neměla potřebu se na kohokoli smát. Musela. Zašlasi do koupeln, kde na sebe nandala tuny make-upu jen proto, aby zakrila ty pro ní odporné kruhy pod očima. Stella byla vždycky bledá, a make-up jí k tomu nijak nepomáhal. Nebyla tmavší. Jako kontrast si na ústa namalovala tmavou,rudou rtěnku. Nahodila pohled profesionálně zlé ženy a mrkla na sebe. V chotbě si ze své sbírky kabelek vybrala takovou, která se jí ke kostýmu hodila. Popadla všechny potřebnévěci, jako byl mobil, klíče, pěněženka, make-up, ale i spousta věcí do práce. Otevřela dveře svého bytu a vyšla ven. Zamkla je malým fialovo červeným klíčkem, který pak volně hodila do tašky. Na chotbě pak znuděně čekala na to, až jí přijede výtah.
Dveře se otevřely a v nich Stellina největší konkurentka. Geova De Vanello s ní neustále zápasila o přízeň, a nejlepší místo v hodnocení redaktorů. Nedalo by se říct, že by Stella byla lepší. Jeden měsíc vyhrála Stella,druhý Geova, a takhle to šlo pořád dokola. Geova na sobě měla provoktivní,krátké sáčko a úzké džíny. Na Stelle bylo vidět, že kdyby mohla, narvala by jí její deseti centimetrové podpatky do krku, a proto, aby mohla provokovat, se Geova šibalsky usmála. Stella si nevšímavě nastoupila do výtahu a zmáčkla jedničku.,,Vy tady bydlíte? Nikdy jsem si vás nevšimla. Vlastně, já si nevšímám lidí v usedlém babičkovském oblečení."řekla provokativně. Stella byla jako sopka, která zrovna předvádí čtvrtý stupeň erupce. ,,Vážně? To já si vás všimla hned první den."řekla Stella. Geova se usmála.,,Víte, lidi jako jste vy se nedají přehlédnout. Majitelky, a možná i zaměstnankyně nevěstince nejsou ty které by sousedé přivítali."dodala se smíchem a vyšla z výtahu. Jelikož jí auto před dvěma dny odtáhli, musela jet taxíkem.
Stella lehce mávla svými dlouhými, prstýnky ověnčenými prsty a každý taxikář, div že se nepřetrhnul aby zastavil. Stella se vyskytovala v časopisech, na internetu a iv televizy, kde měla i svůj vlastní pořad. ,,Ředitelství časpoisu NYfashion."řekla Stella a podala taxikáři několik bankovek. Většina lidí by řekla "Drobné si nechte" ale Stella byla tip, který všechno škudlil pro sebe, své blaho a tuny oblečení.K ředitelství se jelo necelých deset minut, a poté Stella vztoupila do obrovské budovy, se spousty plakátů časpoisů, které z části zakrývaly Stelliny, a z části Geoviny. Před její kanceláří stálo několik pro ní nepotřebných a užvaněných redaktorek, keré jako věrné posluhovačky čekaly, až jejich madam dorazí. ,,Stello, Stello. Mámejít na oběd s Jeferym Hansonem."křičela jedna.,,A musíš udělat-"vykřikla jedna z nich.,,Já musím dělat jen to co chci, a jeden malý budižkničemu mi nebude rozkazovat!"zakřičela rozčileně a sedla do své bílé židle. Všechny se hrnuly dovnitř, ale Stella jim rukou naznačila,že mají jít ven. ,,Zavři!"křikla Stella na redaktorku,jejíž jméno snad ani neznala. Ta vystrašeně a opatrně zavřela dveře a odběhla nejspíš se slzami v očích.
Stella na stole uviděla tmavomodrý šanon, nakterémbylo napsáno "Pro Stellu". Ctiádostivě se pousmála a otevřela ho. V její překvapení na titulní stránce nestála žádná modelka, ale bohužel ani ona. Byla na ní Geova.Stella se na to zděšeně dívala a marně se v nedokončeném časpoisu snažilanajít sebe. Najednou někdo zaklepal na dveře a  tak Stella nahodila profesionální úsměv. Návštěva jí ovšem úsměv strhla. Byla jí Geova. ,,Tak co, jak se ti líbí nový časopis?"řekla Geova.,,Promiňte, my si tykáme? A mimochodem je od vás milé že jste mi poslala časopis o nějakém bordelu. Nezdá se vám, že ta...no nejspíš prostitutka, je vám podobná?"řekla úsměvně. Geova se urazila a na podpatku se otočila a vyběhla z místnosti. ,,Stello! Mohla bys Geovu nechat na pokoji?"vběhl uraženě do místnosti Cedrico, šéfredaktor.,,A víš co dělá ona?"křičela naštvaně.,,Vždyť je příjemná!"řekl Cedrico.,,Jistě, jistě. Jako osina v -",,No tak!"řekl a odešel. Skoro nahlavu jí hodil dokončený časpois. Ano, s titulní stránkou na které byla Geova. Tohle Stella nesnesla, popadla kabelku a křikla na sekretářku:,,Jedu na Havaj, na týden minimálně."Sekretářka nechápavě zapisovala do diáře. Domů došla pěšky. Nestála o lítost, nestála o vůbec nic. Ani o svou práci. Doma si sedla před televizy a cpala se zmrzlinou. Možná, že už z části byla slaná.Kapaly doní slzy. Spousty slz...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AdelQa AdelQa | Web | 14. srpna 2010 v 8:27 | Reagovat

Pěkný blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama