Stella~2.kapitola

20. srpna 2010 v 14:47
"Stello vedení tě pokud zítra nepřijdeš vyhodí!Do práce už jsi nepřišla tři dny!"pročítala Stella esemesku od Julie, sekretářky a snad jediného člověka, kterého ve firmě brala vážně. ,,Ať si mě vyhodí a nechaj si tam slečnu Vyzívavou!"řekla do prázdného bytu. Vzdychla a zvedla se  z karamelového křesla o svého bývalého přítele. Stálo tu už nějakých pět let. Ano, od té doby co se z ní stala zákeřná a nevypočitatelná mrcha. Znaveně došla do ložnice, kde i lehla na neustlanou, vodní postel. Její myšlenky se točily jen kolem Geovy. Geova, tohle slovo jí znělo v hlavě. Rozléhalo se v každém koutu jejího mozku, měla pocit, že jí zní i v kostech. Nervózně zakřičela a sedla ke svému rudému notebooku. Stella se podívala na maily, ve kterých byly převážně vzkazy od Julie, Francesci, což byla její největší poddaná, ale i spousty dalších, často nabídky od jiných časopisů, zda by jim za tučnou odměnu nechtěla poradit. Ty okamžitě smazala. Až na jeden. Byl od Sarah Gerwailsové, což byla šéfredaktorka časopisu Males, Stellina nejlepší kamarádka a žena, která se chystala vytvořit cestovní časopis. Stella mail napjatě otevřela a četla:

Ahoj Stello,

jistě víš o mém budoucím časopisu Culture. Hledám potřebné zaměstnance, a jako eportérku v terénu jsem přemýšlela nad někým schopným, a kreativním. Přemýšlela jsem nad nějakým mužem, jenže pak jsem si vzpoměla na tebe. Včera jsem slyšela, že nechodíš do práce, a prý jsi i dost naštvaná na Geovu. Ona není typ se kterým by ses měla hádat, nedej bože pracovat. Pokud bys tedy měla zájem, v brzké době bychom se mohly sejít a dojednat tvou práci. Ovšem počítej s tím, že plat by byl ze začátku trochu nižší plat, který by se postupem času zvýšil. Práce by byla tak do půl roku.

                                                                                                  S pozdravem, Sarah

Po přečtení emailu Stella trochu zajásala. Nadšeně jí odepsala, že souhlasí a že má čas celkem pořád.  Nadšeně běžela do kuchyně kde na mobil vyťukala známé číslo své sekretářky. ,,Julie! Nebudeš věřit kdo mi napsal email!  Sarah Gerwailsová, a nabídla mi práci reportérky v jejím připravovaném časopisu Culture!"křičela do telefonu.,,Dobře, Stello, neboj slyším tě. Mimochodem šéfík je na tebe dost naštvanej. A taky byla Geova u kadeřnice. Má šílený afro!"říkala do telefonu se smíchem. Stella se nechápavě a trochu přihlouple zasmála a pozdvihla své ideálně vytrhané obočí. ,,Jen, prosím tě, nemluv o tom. Nevím, zda to vyjde a proto to chci udržet v tajnosti."prosila Stella. ,,Jistě, nebojse. Teď ale budu muset běžet."řekla Julia a zavěsila. Najednou se ozvalo známé "píp" a na obrazovce se objevil nový email. Jako ten předchozí, tak i tenhle byl od Sarah. Stella ho klepnutím na myš otevřela a pomalu četla:

Zdravím,

děkuji, že si mi na email odpověděla tak rychle. Bohužel se mi i během těchto několika málo minut ozvali i další zájemci. Ale i přes to bych byla ráda, kdyby ses se mnou mohla setkat. Pokud bys měla čas dneska, kolem druhé hodiny, mohly bychom se sejít v restauraci "Gold" která je nedaleko ředitelství Males. Budu tam každopádně, po tobě mám schůzku ještě s další zájemkyní.

                                                                                                                Těším se na setkání, S.
Stella se opět rozzářila,i když věděla, že už není jediná zájemkyně. Bylo kolem půl dvanácté, a proto měla co dělat.  V koupelně našla své natáčky a pomlu sido nich začala natáčet své medové vlasy. Poté ve skříni vyhrabala několik svých, nádherných, kostýmků a pomalu vybírala. Narazila na trochu vyzívavý model, založen na delším, černém sáčku a krátké sukni, která byla jen o několik centimetrů delší než sako. Před očima se jí najednou zobrazila dokonalá postava, v dokonalém saku a ryflích, postava, která měla jméno Geova. Trochu sebou cukla aby tuto představu vymazala. Povedlo se. Oblékla na sebe kostýmek, nalakovala vlasy a rozpustila své natáčky. Podívala se do zrcadla a nahodila u ní netypický, krásný úsměv. To bylo zřejmě poprvé za pět let. Žena, která se odrážela v zrcadle, Stelle nebyla podobná celkem v ničem, snad až na azurově modré oči, ale i přesto to Stella byla. Měla ještě čas, alespoň hodinu, ale nechtěla nic zameškat, a také chtěla zjistit, kdože se to o post reportérky ještě uchází.Na chtobě si přendala věci z jedné kabelky do druhé, podívala se do kapesního zrcátka, zda nemá make-up či rtěnku nebo řasenku rozmazanou. Spokojeně zavřela ono zrcátko a s úsměvem na tváři vypochodovala z bytu. Zapomněla klíče, a protože na chotbě vždy stojí alespoň jeden poslíček, dveře nechala odemčené. Výtah byl poprvé prázdný, a tak do něj radostně nastoupila.  Dole bylo ticho a prázdno, snad jen na ochranku a poslíčky, kteří tam byli vždy.
 Sarah byla velká ochrnkyně životního prostředí, a proto, aby na Sarah udělala Stella dojem, přemýšlela, zda by nešla pěšky. Bylo to sice jen pár bloků od "Hills", ve kterém bydlela, ale nechtěla tam přijít pozdě. Jako vždy mávla svými prstíky, ale tentokrát se ani jeden taxík nezastavil. ,,Bože můj, to snad není možné."řekla Stella nevěřícně. ,,Taxi!"zařvala. A potom taxikář opravdu zastavil. ,,Restaurace Gold, Males Center." dala příkaz. ,,Moment, to jste vy ta Stella MacVeil."řekl řidič při pohledu do zrcátka. ,,Ach bože."vzdychla Stella a komentář ignorovala. Zanedlouho přijeli k restauraci. ,,Drobné si nechte, nečekejte.",,Páni, to je poprvý co jste mi nechala drobný!"vyřikl radostně taxikář.
Stella zabouchla dveře a chystala se do restaurace. Najednou uviděla zářivé, zrzvavé vlasy Sarah, a nepříčetnou tvář Geovy.  Nechtěla být vlezlá, či zákená a proto jen smutně sledovala jak si ukrutně rozumí. Obě se zřejmě skvěle bavily, jejich tváře totiž přímo zářily. Stella se rozrušeně podívala na hoidnky, které ukazovaly třičtvrtě na dvě. Geova se najednou zvedla od stolu a s dravím úsměvem odkráčela pryč. Stella věděla, že se musí schovat, a taky jí docházelo, že teď půjde ona. Schovala se za roh a vyčkávala, až Geova odejde. Oddychla si a v zápětí dostala šok. V její kabelce zazvonil mobil.,,Ahoj, tady je Sarah. Mohla bys už přijít?"ozval se trochu znuděný hlas.,,Jistě, jsem kousek od restaurace."odpověděla Stella a zavěsila. Počkala pár minutek a s úsměvem na tváři napochodovala do restaurace. Přímo ke stolu Sarah...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama