Září 2010

Maniaci vs Talenti

29. září 2010 v 10:33 | Slečna eS. |  Téma týdne
Navzdory tomu co jsem psala v předminulém článku jsem se rozhodla, že sem "vrznu" svůj názor. A že to bude jízda!

Jak Vás,co jste četli onen článek, napadne, nebudu psát o tom jak je tahle soutěž skvělá, bezchybná a já nevím co ještě. Ještě než se tomu ale začnu naplno věnovat, chtěla bych podotknout, že mě mohlo napadnout, že další téma bude takhle komerční, jelikož a protože se na "srdci blogu.cz" neobjevila žádná anketka v níž bychom mohli hlasovat o dalším tématu,
A teď už k věci. Před chvilkou jsem dočetla článek od skvělé autorky Lilithen
která se zmiňovala o ženě, která se v castingovém kole oholila, a porota jí nechala jít dál. A právě v tomhle je čs má talent lepší.V tom že "jakžtakž" berou talenty a ne tupce, kteří se tam přišli ztrapnit. Ale zas na druhou stranu v čs má talent, když někdo předvede něco o trošku víc nebezpečného než ostatní tak Lucie Bílá začne ječet jako o život- asi aby jsme nezapomněli že ona je tu talent na hlas. V talentmánii jsem žasla, co za tupce tam jde, a taky jsem žasla, kolik jich nechají projít. A to myslím v tom "Soudném dni". Upřímně? Od obou talentových soutěží jsem čekala něco víc a můžu vám říct, že mě obě zklamaly, a kvůli těm tahanicím o tom jestli to okopírovali nebo ne, o tom která je lepší atak dále, se obě ty soutěže ještě sakramentsky hodně zhoršili.

Víte co by mě zajímalo?Jak na srdci blogu vždy zveřejňují nejlepší články, tka co tam bude teď. Myslíte že tam dají kvalitní články s nadpisem něco proti Talentmánie? Nebo tam budou dávat takovéty články ve kterých autoři píšou: talent mánie je skvělá, je to nejlepší soutěž na světě, je skvělá koukejte na ní!.

Chápu,že se tady musí propagovat, ale musí to, pardon, srát i do témata týdne? To se na mě nezlobte ale to není normální.

A na co koukám já? Když už přepnu na nějakej z těchhle pořadů, je to spíš Československo má talent, protože ty to maj světový.A víte, co si ještě myslím? Že sdo talentu chodí víc talentů, a do mánie víc maniaků- tak je to a ne jinak. Děsí mě vymejšlet nadpis, proto ještě žádnej nemam. Ale co, se vymyslí :D

Tak a končím, podstatné tu je, bolí mě ruka musím jít odpočívat. Mějte se pěkně a prosím pište svůj názor- nikdo Vám za něj[snad] hlavu neutrhne. Pokud se tedy budete chovat slušně a nebudete se tady slovně napadat. S pozdravem a kyselými kapkami na bolest břicha vám zdraví
Dagmar, Dadul, Daisy, Daisie, Sedmikráska a jednoduše Slečna eS-tečka-

O tom , jak jsem se snažila navléknout si kozačky...

28. září 2010 v 15:53 | Slečna eS. |  Deník
Naštěstí již úspěšně. Jelikož teď docela dost prší, to už asi tři dny v kuse, a poté mají přijít mrazy, rozhodla jsem se, že vytáhnu své kožené botičky^^. Loni jsem je kupovala cca. za čtyři sotvky a letos jsem se nehorázně lekla, že mi nebudou, protože se hrozně těsně oblíkaly. Ale co, oproti loňsku už v nich vypadám o trochu metolovějc :DTaky se už nejspíš nikam moc pro kozačky nedostanu, možná tak do Deichmannu,kde pochybuju, že bych našla něco odpovídajícího své velikosti a vkusu^^. A co dnešek? Jednoduše řečeno-Xena, Buffy,Aljaška, simíci, jezerní královna a dvanáct do tuctu..Takovýhle svátky prostě žeru.

Přemýšlím nad nějakou fotkou, ale žádnou aktuální nemám, ale sand něco najdu. Jo, jen tak okrajově- možná zítra už budou oskenovaný nějaký kresby^^. No co, nejspíš půjdu, fotku už mám tak juk:
she-si-daisy
Líbí se? Komentujte, prosím :)

S pozdravem, eS.

EDIT 20.15

Jinak, rozhodla jsem se dělat komiks z The sims, zkušenosti mám[jakž-takž] takže by to problém nebyl, děj mám vymyšlený, postavy skoro dodělané a nic miv tom nebrání, tudíž se zítra těšte na pilotní díl ;)

O talentmánii a Lordech- nicotnosti a dokonalosti[nesouvisí to spolu :D]

27. září 2010 v 19:11 | Slečna eS.
Zdravím pěkně,

to mě podržte! Mrknu na hlavní stránku blogu a div že jsem nedostala infarkt. Nezlobte se na mě, ale nepřeháníte to už? Dát jako téma týdne Talentmanii je nelogické. Nezlobte se na mě ale každý článek bude mít stejnou pointu- "Talentmania vs. Československo má talent"- a pokud siněkdo myslí že Vám tu kvalitní a schopní blogeři budou psát o tom, jak je talentmanie úžasná tkaj ste se perfektně spletli. Tohle nejspíš do tématu týdne dávat nebudu, ještě bych tím někoho urazila, což je jinaks mojí návštěvností nemožné. Nechci bejt sprostá ale bojím se že se během psaní tohohle článku neudržim. A to ani Lordi mě na uzdě neudržej. A to i přes to že poslouchám ty dokonalý tóny piána v Icon of dominance které hrají skvělé prstíky Awy. Posledně jsem přemýšlela jak se jim asi v tech kostýmech hraje. Toužím nafotit nějakou fotku, toužím jet na koncert Lordů, toužím po hezčím počasím, toužím po nějakém normálním tématu týdne, toužím po tom aby volno nikdy neskončilo. Jenže to se mi nesplní. Grrrr. Ale zpět k tématu. Chápu,že to patří nově a tak, ale je to důvod pro naštvání lidí jako jsem já?Nehodlám psát článek, kde budu řešit talent vs talentmánii protože upřímě je mi to jedno! 
Víte jak já se těším že konečně napíšu na téma týdne? Jenže taková témata. No to mě po.......
Já si je snad budu vymejšlet. A končím. Protože Devil i a looser and he´s my bitch!:D Ujíždím a co? Vůbec nic, protože nedávám takovýhle témata, a prosím, kdo tohle četl:

Co říkáte na nové masky Lordů?

V jednoduchosti je krása aneb ve složitosti je lenost...

26. září 2010 v 21:00 | Slečna eS. |  Truhla keců
Všimli jste si?
Změnila jsem kabátek. Fotky stále ještě nejsou a nejspíš ještě dlouho nebudou protože za takovýhohle počasí se mi ven ani nějak nechce.Jetopouze trocha té oranžové a hnědé, protože se mi nechtěl zapínat photofilter, a vůbec nic jinýho :D
A tak tedy vzniklo tohle. Jednoduché, podzimní, účelové. Ještě že zítra nejdem do školy- nejspíš by mě to položilo. A proto jedu k dokotorce a nejspíš ukecám mámu na menší nákupy.
Momentálně mi v uších hrajou Lordi, já je zbožňuju, a pokouším se o marný obrázek něčeho, co mělo být psem. Snad se to ještě vytříbí :D
Dneska jsem totálně vyčerpaná-bolej mě ruce, nohy, kašlu, smrkám...Šílený jednoduše.
A nejspíš  už končím, protože potřebuju kreslit. Sbohem,

                                                                                    Slečna eS.

•První podzimní den a já pořád nic nenafotila...

23. září 2010 v 19:29 | Slečna eS. |  Fotím,fotíš, fotíme
Zdravím, po dlouhé době...

Dnešek byl první, i když neméně desátý, podzimní den. Právě koukám na svůj návrh na zeď fotbalového stadionu, kterou budem "oživovat" a velice marně se snažím dodělat korunku za "ronaldem"[uvozovky proto, že se mu to nepodobá]ale asi to vzdám.
Jinak co se nadpisu týče-chtěla bych udělat nový design ale nemám fotky, protože jsem nebyla schopná zajít do parku.Snad zítra- to půjdu s Luckou :)
 Tákže, ještě poklidit a uvařit čajíček. ještě přidám jednu fotku, kterou jsem použila na dess mé kamarádky :)

she-is-daisy
Není kdoví jak povedená, ale na to že to bylo foceno v srpnu docela úspěch...

•Plná krása...

15. září 2010 v 19:41 | Slečna eS. |  Truhla keců
Ztvořeno ve Wordu- kamarádka Mozilla se mnou nelmuví a kamarád explorer též. Na blogu blogu cé zet jsem četla nové téma týdne- je jím sen. Ale o tom teď psát nebud, možná pak. Někdy. Snad. Zaujala mě anketka pod článkem a to konkrétně vesmír. Jenže věřím, že tohle jako téma nevyberou, protože převládá naděje, a i kdyby, nebylo by to příští týden- to znamená, že by totrvalo dlouho, a na nedočkavce jako jsem já je to až příliš. Takže tedy, začněme. Netuším, zda to bude dávat plný smysl, nebo zda-li mou myšlenku pochopíte, ale snad se povede :)

Vesmíre, tajemství jedno z největších. Jak přála bych si spatřit všechny tvé tváře.Ukrýváš tolik a tak dokonale skrytých věcí, tolik krás ale i zlých, zlých a nám ubližujících věcí. Jsi pln záře, to ti dává moc. Tvé hvězdy, září v tobě a mi si uvědomujeme, jak moc malý a nepotřební jsme. Nevěřím však, že nekonečný jsi- to je lidská hloupost, že tohle tvrdí. Jen proto, že my jsme tě zcela nepoznali.

Text mluví za vše- člověk nemá právo říkat když neví, ale může myslet.
Jsem snadj ediná, kdo si tohle myslí?
Jsem snad jediná, kdo to vyjádří?
Jsem snad jediná, kdo by toužil, objevit všechny jeho kouty?

-Ne, astronautkou být nechci- to se zase nebojte, ale chtěla bych se do něj dostat, jednou-třebaže až v [pokud nějaký existuje] posmrtném životě. Přála bych si to jinak- ne tam vyletět oblečená ve "slušivých" skafandrech, ale volná, jako pták- jenže to se nesplní, a moc dobře to vím.

Chápe to někdo z Vás, tedy...čte to někdo z Vás?

Vím, že má "moudra" vás asi nezajímají a, stejně jako my pro celý vesmír, nic to pro Vás neznamená...

•Mám ho založit?

14. září 2010 v 16:12 | Slečna eS. |  Truhla keců
Řeč je o čtenářském deníku, protože ho stejně budu dělat na literaturu do školy, a tak jsem si říkala, zda mi mělo cenu, uveřejňovat ho i zde. Už hrózně moc toužím napsat alespoň začátek svého prvního knižního "úlovku" a to rozečteného Bigglese. Ze začátku jsem myslela že mě to nějak moc nechytne- jenže teď to doslova žeru.
Také jsem uvažovala nad ještě vzdálenou koupí knihy "Kiki Strike ve Stínovém městě". Všude to uvádějí jako bestseller, ale já bych si raději přečetla názor od někoho, který tuto knihu četl. Moc Vás prosím, jestli ji někdo četl, napište do komentářů, zda se líbila nebo ne, popř. proč a pár vět, jak by jste ji charakterizovali. Nejsem sitak úplně jistá, zda by se to dalo řadit do té hodnotnější literatury, anebo jeto prachpouhý brak.
A zpět k tomu deníku- nejspíš by to bylo dost platné, jelikož a protože čtu ráda.

Tak co, četlby to někdo?

Děkuji za "pozornost",

                                     Slečna eS.

•Prvně

12. září 2010 v 17:46 | Slečna eS. |  Téma týdne
Dlouho jsem uvažovala jestli vůbec mám na toto téma psát,protože doteď pořádně nevím, co sem naškrábu. Ale, kdyby se nepovedlo, tak se aspoň řádně pobavíte či vypláčete.Poprvé je dost rozmanité slovo, protože vše co děláme, vidíme, slyšíme, jíme a pijeme, je jednou poprvé. Poprvé vzhlédnem na svět, poprvé slavíme narozeniny, Vánoce, poprvé slyšíme hudbu, máme svůj první film a píseň.A pokračovat bych mohla do nekonečna.Některá poprvé jsou absolutně nepotřebná, ale bez některých by to nešlo. Každý si při slově poprvé představí něco jiného- a divíte se? Kolik lidí se vyskytuje na tomto světě a kolik je takových čiností? Ale to už trochu odbíhám od tématu. Chtěla bych napsat pár svých poprvé,jenže to bychurčitě na  něco zapomněla a naštvalo by mě to.Ale přeci jen jedno "poprvé" uveřejním. Své první blogování.
Je to tak dávno[tři roky] co jsem poprvé klepla na vábivé tlačítko "Založit nový blog". Vlastně jsem to až tak nebyla já kdo tu myš držel. Byla to má bývalá kamarádka, se kterou jsem blog vlastnila necelý rok. Věřte, že ten blog byl otřesný a nalézaly se v něm články jako "Ahoj, jak se máte? Já fajn. Dneska asi s N. půjdem ven. Dáda" apod. Jenže vždy, když je něco napoprvé, není to dokonalé, ono to není dokonalé ani po milionté, ale je zřejmé, jak se to všechno mění a zlepšuje.
Taky si možná někdo[ne-li spousta] z vás vybaví sex. Ale, o tom já psát nebudu, nemám na to věk :P Proč lidem ale v paměti neutkví takové ty krásné drobnosti? Ale to já nevymyslím. Ale co, snad to stačí, s "potěšením" vaše

                                   Slečna eS.

•jak na přátelé? Dolejzáním?

11. září 2010 v 11:21 | Slečna eS. |  Truhla keců
A je to venku!

Včerejšek mě nadchnul k napsání tohoto článku. A tudíž ho píšu, i když vůbec nevím jak začít.
Ale což, snad se to povede.

Stalo se Vám někdy že jste si dovolili říci jiný názor než Vaše kamarádka/kamarád? Komu by ne.  Jenže jak sezdá, nějakým lidem prostě vyhovují pouze takový přátelé, který se od nich na krok nehnou, a ve všem co řeknou souhlasí. Ano, pokud budu zlá, nazvu tyto lidi vlezdoprdelkami. 
Chápu, že se takto dost dobře tvoří přátelé, ale nepřijde vám trapné,když kvůli kamarádovi rychlostí blesku změní názor? Tak třeba tahle konverzace:

--------------------------------------------------------------------------

,,Co si myslíš o tady tom filmu?"*1

,,No to je hovadina. Co si o tom myslíš ty?"*2

,,Mně se to úplně moc líbí!"*3

,,Jo vlastně mně taky to je úplná bobma!"*2

*1-Nestraný člověk

*2- člověk, opičící se povšem, posvé kamarádce

*3- kamarádka
-----------------------------------------------------------------------

Jasně, já, ani nikdo jiný, se nemá vrtat v tom co dělaj. Jenže když kvůli tomu přicházíte o přátelé, tak je to tak trochu i vaše věc ne? Nevím, jak jinak to napsat, jak jinak to vyjádřit.

Není to dlouhé, to vím, ale tu pointu kterou jsem měla namysli to snad plní.

Slečna eS.

•Fotografie-směska všeho možného

10. září 2010 v 10:07 | Slečna eS. |  Fotím,fotíš, fotíme
Tákže, jak jsem slíbila, jsou tady nějaké fotky. Prosím, komentujte, raďte, ale hlavně prosím, nepište sprostě. Ještě bych chtěla říct, že v počítači fotky NEUPRAVUJI pouze dodám text a zmenším velikost, snad se budou líbit.
Tahle fotka, jako všechny,není skvělá, ale je jedna z těch co se mi líbí. Má pěkné barvičky, až se mi nehcce věřit že to můj foťáček dokázal.

1

•Flákám se doma...

10. září 2010 v 9:39 | Slečna eS. |  Truhla keců
Ahoj truhlíci :)

Dneska- jak jste si asi všimli- jsem až do čtvrt na jednu doma. Máme vystoupení a proto jsme měli ředitelský volno. Nejdřívjsem doškoly chtěla jít, ale pak jsem usoudila, že by to stejně nemělo cenu,když bych tam byla jen do půl dvanáctý, a důležitý předměty stejně prošvihla. Asi sem přidám ještě pár fotek, což může zabrat tak půl hodinku, a pak ještě tolik věcí...

Ach jo. Ani na téma týdne psát nemůžu. Když zmáčknu "Napsat článek na toto téma" objeví se mi stránka nenalezena, a tak je to už od pondělka. Přemýšlela jsem, že bych si čas od času mohla vytvářet vlastní témata. Taky jsem se chtěla rozepsat o možném lyžáku...

Docela bych na něj jela, rodiče mi to s klidem zaplatí, ale otázkou zůstává, jestli nás bude tolik na to abychom jeli- ze třídy nás jede jen asi pět. Tak snad to áčko vyrovná, jako vždycky.

No, půjdu udělat menší výběr fotek a šoupnu je sem. Zatím se mějte,

                                                                                                          Slečna eS.

•Temné poznání- 1.kapitola

10. září 2010 v 8:27 | Slečna eS.
Zdravím,

rozhodla jsem se že napíšu první kapitolu povídky "Temné poznání". Oč se bude jednat poznáte v textu. O hlavní postavě psát ani nemusím, postačí, že se jmenuje Yasmine a je jí sedmnáct let. Zbytek poznáte v příběhu. Myslím, že její povahu poznáte během příběhu. U hvězdičky bude vždy napsaná potřebná výslovnost jmen, co se v kapitole objeví.První kapitola se Vám zobrazí při kliknutí na celý článek,
Příjemné čtení.

*Yasmine čti [Džesmin]
Henrey Charless Tompson čti [Henry Čárls Toumpsn]
Carmen Bleau čti [Kermín Bljů]
Yas čti [Džes]

Marlen čti [Márlín]

yasie čti [Džesí]


•Poslední týden ve zkratce

7. září 2010 v 16:51 | Slečna eS. |  Deník
Vím, že do blogu nedávám všechno, a nevím zda chci, a v posledních dnech to nějak moc nevycházelo- to kvůli tomu spěchu ve škole, opravdu šílenýmu rozvrhu, opakovačce z fyzika a mou soustředěnost ve škole, a je to věc co mi brala nápady, ty blechy naproti nám. Šesťáci[Ano, uvědomuji si že jsem jedním z nich byla, jenže oni jsou nesnesitelní] jsou katastrofa- třicet otravných, často nechutných blech, a u většiny je výskyt mozku velikého, jako hrášek- no to si představte! Tudíž píšu tenhle článek a věřím, že ho ani jedna duše na celém tomhle širém světě nepřečte, protože sama nevím jak TOHLE bude dlouhé, jaký smysl to dávat ne/bude, a spousty dalších věcí. Nu co[jak já si tuto frázi oblíbila] začněme tedy minulou středou, ať si užijemtrošku prvního dne...

1.září 2010, středa

S nezvyklým budíčkem a pocitem zvláštním-na jednu stranu zlostným, na tu druhou příjemným-se zvedám z postýlky. Nasnídám se, učešu se, obléknu se, a dál to přeci znáte[a navíc nemusíte vědět všechno]. Vyrazím do školičky kde netrpělivě čeká ta stará banda tupounů, přátel a drben, avětšina mě vítá slovy jako je čau, ahoj, nazdar, popřípadě malým úsměvem-tedy až na jednu malou výjimku, jednu "kamarádku" která mě zdarý obejmutím a dosti podivným slovem: ,,ÁÁÁůjíííík"[v překladu to nejspíš má být něco jako ahoj]. Ve třídě je nuda, přijde  paní učitelka, začneme kecat o tom, co jsme dělali o prázdninách, a dalších p...ehm....plno dalších věcí[já to jen špatně napsala, fakt :D]. A zadvě hodinky si s radostí vykračujem ven. To je z celého dne nejdůležitější, protože po příchodu domů jsem lehla a spala dál...

2.září- se vůbec nic nestalo

3.září-též ne

4.září

Byla oslava 450 let povýšení našeho města na město-tedy, aby jste mě pochopili- vté době to byla vesnice- kde jsem "byla" podel názoru maličkých dětí za obludu, čarodějnici. Měla jsem an sobě totiž kostým-gotický, ano G-O-T-I-C-K-Ý, jelikož a protože tatínek šermuje, a pak jsem na sebe navlékla ten druhý, a měla vystoupení[neptejte se, prosím]. Jinák se nic nestalo, myslím

5.,6.,7. září - nic, nic a jedno velké nic....

To jste se toho dozvěděli, co? Ale je to základ, stačí to, mně...

•Víkend-jak slastné to slovo...

4. září 2010 v 9:12 | Slečna eS. |  Truhla keců
Ach můj bože!

Proč musíme mít tak blbej rozvrh?! Je to opravdu šílenost, a myslím, že se učitelé asi zbláznili. Důvod? Kromě toho uspořádání, máme třikrát do půl druhý, a dvakrát do čtvrt na čtyři, přitom ještě i osmáci a deváťáci mají do půl jedný! Jenže s tím nic nenadělám. Hodiny jsou celkem fajn, učitelé jsou stejní, tedy až na angličtinářku, ale to je detail.

Včera jsem byla trénovat na vybíjenou-a to byl nářez :D Bolí mě ruka, a to opravdu hodně. A co ještě? Dneska máme vystoupení, a já to nezvládám ta jak bych chtěla. Ale snad to nijak nepokazíme, to by byla ostuda.

Mimochodem omlouvám se, že jsem docela dlouho nenapsala, ale škola a všechnokolem ní to trochu ztížilo, vemte si, že se budu zítra muset učit na opakovačku z fyziky. Plus ještě všechno to trénování jak na vystoupení, tak na vybíjenou, a ještě to hledání a dodatečné nakupování potřeb do školy.  Nic méně nehodlám to zabalit, ani nepsat, možná o trošku méně ale budu tu :)

Nejspíš už půjdu, tudíž Vám dávám krátké sbohem, milý přátelé

     Slečna eS.