Listopad 2010

Sobota a poznatky...

28. listopadu 2010 v 12:29 | She |  Deník
Včerejšek byl lepší, byl nad tu typickou sobotní míru, snad díky "nákupům" v Ústí. Nejprve Globus, pak Takko, ve kterém jsem si koupila dvě trička, jedno šedé, druhé bílé s medvědem. V Deichmannu jsem ale byla úplně nejšťastnější. Našla jsem tam tak dokonalé kozačy, bez podpatku, s trochu vyšší podrážkou,černé kožené...^^. Zamilovala jsem se. 

Včera napadl první sníh, a začala být hrozná zima, což mě donutilo vytáhnout čapku a rukavice.

Poslední dobou blog nějak zanedbávám, ale myslím, že o Vánoce-lépe řečeno o svátcích- se aktivita trochu zvýší. Pamatuju na svůj první blog, na kterém každý den musel být článek, jinak jsem se proklínala.  Jenže napsat "Ahoj, jak je. JJá dobře, nemám co psát čus." je něco jiného než napsat "kvalitní" článek- a nemyslím tím to, že píšu dokonale, což NENÍ pravda.

Šbochém fašení...

                                     She


Déjà Vu...

22. listopadu 2010 v 18:26 | She |  Povídky
Nějak mě nadchlo tvořit na téma týdne, a povídka "Déjà vu" je toho důkazem. Povídka bude hlavně objasňující co tento jev způsobuje a příběh o tom, jak se to stalo a způsobilo to. Doufám že se povídka bude líbit, a budu ráda, pokud napíšete i vaši, byť negativní, reakci ;-)Příjemné čtení.

Mladá dívka s dlouhými, černými vlasy, které ozařoval měsíc v úplňku,se dívala z nevysokého kopce na svou rodnou vísku. Dívka dýchala jemný, čerstvý vzdoušek a točila se dokola. Byla šťastná, ale zároveň cítila něco, co se dalece podbalo smutku. Neznala k tomuto pocitu důvody, ale i přes to si je vychutnávala. Náhle uslyšela jemné šustění sněhu, a otočila se, aby viděla, co se děje. Pohlédla nakrásného muže, usmála se, ale najednou dívka propadla šílené bolesti.

Nedaleko Heslinek ležela malá vesnice, ve které žila dívka, nebo spíše mladá žena jménem Ainikki. Probudila se celá spocená a unavená ze zlého snu. Zdálo se ji o štěstí a smůle. O životu a smrti. Zapla televizi,a sledovala zpravodajství. ,,Žena z Osla tvrdí, že zažila nepopsatelné Déjà vu. Prý prožila úplně stejný den dvakrát." říkala mladá a poměrně krásná žena. Ainikki hned televizor vypla. Nevěřila na mýty a jevy, jako byl Bermudský trojúhelník, nebo právě ono zmíněné Déjà vu.Dnešní den byl pro Ainikki důležitý. Lépe řečeno- byl důležitý pro její matku. Měla se vdát s bohatým obchodníkem Karlosem, který pocházel z Itálie. Před několika lety se její rodiče rozvedli, a matka se zhroutila. Karlos byl první, za tu řádku let, který ji uměl rozesmát. Spodní částdomu byla zaplněna jídlem, a ledovými ozdobami. Její matka zářila. Házela úsměvy sem a tam. Zvláštní bylo, že svatba se měla konat až vyjde měsíc,který byl v úplňku zrovna tuto noc. Ainikki to dávalo jakousi spojitost s jejím snem, ale jelikož si nechtěla ani připustit, že by vtom byla magická spojitost, namlouvala si, že to bylo určitě proto, že nad tím tolik myslí.

Za pár hodin bylo vše přichystané na obřad, který probíhal v klidu, a míru. Na hostinu bohužel dorazil i muž, kterého Ainikki odmítala. Celou hostinu ji nedal pokoj a vyptával se na různé věci. Ainikki byla odvážná, a jen tak něco si líbit nenechala, ale toto už na ní bylo moc. Rozběhla se na nejvyšší bod vesnice, což byl Odin mäki, nebo-li Ódinův vrch. Zdálo se, že ji už onen muž nepronásleduje, a proto se posadila a přemýšlela nad tím, jaké by to bylo najít také někoho, kdo by ji z celého srdce miloval. Lehla si do sněhu, a dívala se na noční oblohu plnou hvězd. Náhle slyšela kroky,a otočila se. Stál tam tentýž muž, jako v jejím snu. Její vysněný a krásný muž. Bylo to přesně jako v jejím snu. Ainikki došlo, co se stane teď, avšak než stihla zareagovat, ozvala se rána a Ainikki v bolest padla k zemi. Její sen byl varováním, pro její poslední Déjà vu....

Zlé vzpomínky

21. listopadu 2010 v 12:55 | She |  Povídky
Krátká povídkakterou jsem napsala zhruba před týdnem o hodinu výtvarka  je krátká a děj není zcela rozepsán. Myslím že bych mohla zas někd udělat něco podobného žánru.
Poslední chvíle života člověk tráví různě. Někdo ve strachu, v bolesti, jiný ve smutku, či nevědomosti. Jak ale trávíte poslední chvilky, když za ně můžete jen a jen vy? Jak je trávíte, když čekáte než zabere ta spousta drog?Tuire Ineeo je trávila promítáním svých-ne příliž krásných- vzpomínek.
Její život byl plný utrpení a bolesti, jakou si nikdo neuměl představit. Začalo to přesně na den před pěti lety. Tuire bylo tenkrát  jen deset. Několik let už spolu její rodiče nežili, a ona za to byla i ráda. Její otec byl hrozný výtržník a opilec, a matka už to nemohla trpět. Jednu, tu poslední, noc jela její matka domů z práce. Vozovka byla namrzlá, a i přes to, že měla zaplá světla, toho moc neviděla. Náhle se ozvala rána, někdo do Tessy naboural. Známí "pirát" silnic. Tessa vyletěla předním oknem. Navždy opustila svět, a onen muž stále běhá po světě.
Po několika týdnech skončila u otce, který jí ani nedával  jídlo ani pití, a dělal si z ní služku. Za několik týdnů Tuire věděla, že takhle to dál jít nemůže. Odešla z domu, bez jakéhokoli myšlení na následky. Po dvou dnech ji došlo jídlo, a peníze ji nezvystačily ani na týden. A Tuire musela začít vydělávat. Ze začátku se snažila vyžebrat si nějaké peníze, avšak marně. Po nějaké době k ní přišla mladá žena a dala ji nabídku. Jídlo, pití, peníze. Oplátkou za to, že bude v jejím "domě" prodávat své tělo veškeré "havěti". Tuire byla zoufalá, malá a nerozumná. Nevěděla ani, o co jde, a tak souhlasila. Ještě tentýž den toho litovala.  Každou hodinu za ní chodili zákazníci a chtěli "službičku". Po zhruba dvou letech si na to začala zvykat, tím nejméně vhodným způsobem- drogami. Peníze ji stačili sotva na jídlo, a proto chodilai na ulici, k silnicím a všude, kde by se daly vydělat nějaké peníze na drogy. Často se stávalo, že byla celá pomlácená od hrátek se zákazníky.
V den jejích patnáctých narozenin řekla dost. Popadla několik prášků, heroin a  předávkovala se. Takhle končily její dny. Zoufale, osaměle a hloupě, jen kvůli jednomu hloupému člověku.Ne tomu, co naboural její matku, ne kvůli svému otci, i když všichni ti se na tom "podíleli". Ale zejména kvůli sobě a své hlouposti. Tuire cítila, jak se tep jejího srdce zrychloval, jak se její tělo potilo. Náhle tohlevše přestalo. Tuire se usmála a upadla do věčnéhospánku.

První vločka...

21. listopadu 2010 v 12:31 | She |  Téma týdne
Rozhodla jsem se, že napíšu krátkou "báseň" na téma týdne. Myslím, že to další komentář nepotřebuje, tudíž příjemné čtení...

Malé bílé cosi,
spadlo dneska v noci.

První vločka sněhu,
přinesla nám něhu.

Bílá snežná vločka,
létá kolem očka.

Není to taková věc, na kterou bych byla pišná, ale není ani nejhorší :-)

Hellvetti-alku

19. listopadu 2010 v 19:53 | She |  Hellvetti
přeloženě-peklo-začátek...
Rozhodla jsem se uveřejňovat kapitoly mé budoucí knížky,Hellvetti. Kniha bude, nebo spíše už pojednává o mladé Ooně, které se za pomoci královského posla Varajxe podaří utéct před jejím krutým manželem, kterému byla zaprodána, a jejím životě...
Mimochodem- včera mi došlo, že se vknizevyskytuje až moc magie a nadpřitozena, tudíž jsem nemylosrdně vytrhala cca šest listů :D...
Takže, tady máte krátký prolog...

Kolem roku 800 našeho letopočtu se na území nynějšího Švédska začali objevovat Varjagové, národ ozbrojených obchodníků. Když toto území dobyl vojevůdce a později i vládce Khallar I. zaznamenal národ i celá tato země nevídaní rozkvět.Obchody šly velmi dobře, zvláště pak ty s kožichy severských zvířat, takže o peníze němeli nouzi. Ale i přes to se tu vyskytlo několik vážných problémů. Stali se totiž snadnou kořistí pro vikingy z Norska a Dánska , s kterými se v boji rozvnat nemohli. Možná, že měli spousty nástrojů a zbraní,ale bez někoho, kdo by s nimi uměl zacházet a dobře je využít v boji, jim nebyli k ničemu. Největším úspěchem Khallara totiž bylo, že tuto zemi dobyl, ale její správa mu nic neříkala. Několik týdnů na to, co začal vládnout, mu i ty státy, co teď zbojí proti němu, nabízeli pomocjakves právěstátu, tak i v boji.Obzvláště Norové, kteří toužili po větší rozloze své říše, i za cenu toho, že by se s někým museli dělit. Jenže toby Khallar nesměl být tak zaslepen do sebe sama a každému na potkání nevykládat, jak se o tuto zemi dobe, ba až výborně stará. Avšak tohoto rozhodnutí začal po několika měsících litovat. Norové byli rozhodnuti toto území získat, a jedno už jakými prostředky. Varjagové nutně potřebovali schopného vojevůdce což si Khallar nechtěl ani připustit-to on byl tím , podle něho, geniálním vojevůdcem a vládcem, za kterýmlid šel. Avšak měl jeho lid na výběr? Ostatní vikingové by si z nich udělali otroky, pokud ne nic horšího. Ale jak přesvědčit vládce, jež si libuje v penězích, dobrém jídle a pití? Nehledě na to, že Norové a Dáni měli jak převahu, tka i mnohem více zkušeností. Vikingové-jako pohané- sichtěli přiklonit Ódina , boha války,smrti a magie na svou stranu obětmi svých soupeřů, a proto podnikali hloupé a nepotřebné bitvy. A vtéto rozmarné době se odehrává náš příběh.

Mä olen mä

18. listopadu 2010 v 19:29 | HäN |  Who is Daisy
Pokud jsem to s mou mizernou finštinou napsala zprávně,má to znamenat něco jako "Já jsem já", a tenhle článek bude tak trochu nahrazovat profil, jelikož toto bude obsáhlejší..o něco.

Osoba,která se jmenuje nějak od D.,se narodila roku 1998 dne 9. měsíce 8. Maminka mě porodila ve městě Litoměřice(....lépe řečeno v porodnici, aby jste si nemysleli bůhví co..). Celý život bydlím v modrém domě(..lépe řečeno v jednom z jeho bytů...), s výhledem do zahrady. Ujíždím na psaní a všech jeho verzích, stejně tak na kreslení s malování, fotografování nebo hudbě(jen co je pravda). Mé očka jsou zelenomodrošedá, občas trochu do hněda či do vyblita,jak říkám nejen já. Mé vlasy jsou postupně světlejší a světlejší, takže teď jsem tak nahranici blond a hnědé. Její povaha je jen těžko určitelná, protože ji necharakterizuje moc slov. Jsem prostě realista a pesimista a optiminsta v jednom, melanchonik, cholerik a co já ještě vím. Ráda o sobě říkám, že jsem magor, což z části jsem. Mé představy o životě jsou zkreslené, ale přála bych si dělat něco s designem, protože to je věc přímo uchvancancující. Chodím do základní školy, a na výtvarku do ZUŠ. Mou závislostí je , hlavně v poslední době, točení s poi. Nechápu lidi, co poslouchají hip hop, popík a podobné nesmysli.

Poslouchá-

Lordi,Ancestral Legacy, Arkona, Altaria,Nightwish,  Eluveitie, Korpiklaani, Finntroll,Folkearth, Týr,The pretty reckless(málo kdy),Goodnight Nurse, Sonata Arctica, Sirenia, Therion, Equilibrium,Nirvana, Demencia Mortalis,Alestorm, Tarja Turuner,Epica, Apocalyptica, Metallica, AC/DC, Iron Maden, Mortal Love, Helloween, Marilyn Manson, Delain,Evanesence, Within Temptation...

Kouká na-

Legend of the seeker, Buffy the vampire slayer, Angel, The simspons, Family Guy,Futurama, Pushing Daisies, The Big Bang Theory, Bitch Slap, Nightmares before Chritmas, Monsters i.n.c, Shrek, Scooby Doo, Kytice, Máj...

My winter storm

17. listopadu 2010 v 18:39 | She |  Kreslím, kreslíš, kreslíme
Ahoj,

dobrá(snad) zpráva pro Katrin, je tu nový "dess". Pojmenovala jsem ho "My winter storm" což znamená, ač by fanoušci Tarji měli znát, Má zimní bouře. Ta dívka má být podobná Tarjev tom videoklipu(hlavně líčením). Opět přidávám obrázek, který je tu zabudován.  Bohužel není celý, jelikož  mi nějak blbnul photo filter, a zničeho nic my tam vzniknul odporný a obrovský nápis plný véček. A tak jsem tu část jednoduše odstranila. Celkově s ním jsem spokojená,i když si myslím, že ten obrázek je o něco horší než předešlý, ale zas vymakanější. Makala jsem an tom (i s náčrtem který trval zhruba 15 minut) necelých 8 hodin.-s přestávkami na záchod čaj a jídlo...

sheisdaisyblogcz

I ♥ u Finland

17. listopadu 2010 v 15:02 | She |  Truhla keců
Ach ano, tedy-Ahoj,

Propadla jsem finofilii -nebo spíše skandinávofilii- třetího stupně, což už je kritická hodnota. A návštěva těch milých lidí co se zahřívají metalem je v nedohlednu. Já bych chtěla číct : Nimeni on D.
Grrrr. A to je všechno co k tomu mohu říct. A (opět) jsem propadla  Tarjiné písničce "I walk alone" .
A to taky dokazuje "design" který někdy dám, protože ještě nemám zpracovaný to, jak tam vložím ty moje tabletový výtvory. Zdálo se vám někdy, že u vás byla na návštěvě Awa a Tarja?! Všimli jste si, že většina takových těch slušných metalových kapel pochází z Finska nebo Švédska(popř. USA, Anglie nebo Švýcarska-Katrin ví jak to myslím :D). Akorát mi přijde divný, že na finskejch koncertech(třeba i na Lordech) hopsaj v prvních řadách prvotřídní narůžovělý blondýny... Ale to je prostě věc kterou nezměnim :D I když i u nás to není tak skvělý. Jedna hollka z osmičkya má na "fejsu" že poslouchá Rihanu a podobný nesmysly, a hnedle vedle má např. Marilyna Mansona nebo NW(což v dnešní době docela chápu-Anette to pokazila- proč si tedy když už nevybrali někoho s podobnym hlasem?!). Štve mě, že v televizy se objevuje čim dál míň metalu, a nejtvrdší hudba, kteou jsem za poslední dobu v TV slyšela byli Paramore s Ignorance- pravda, ta patří k tvrdším od nich, ale i přes to...Neřeknu, ale proč ne třeba takový AC/DC...vždyť jejich Highway to hell si poslechne pomalu každej..Čistě pro zajímavost(mojí) je tu přehled kapel, zpěváků a zpěvček na kterých ulítávám :D:

Lordi,Nightwish, Therion, Sonata Arctica, Ancestral Legacy, Arkona, Altaria,Eluveitie,Finntroll, Folkearth, Korpiklaani,Týr, Sirenia, Equilibrium, Nirvana, Demencia Mortalis, Alestorm, Mortal Love(občas), Tarja Turuner, Epica, AC/DC, Metallica, The pretty reckless a mnoho dalších.

V podstatě řetězák...

13. listopadu 2010 v 21:39 | She |  Who is Daisy

...ale trochu jinak. Vlastně ani ne, ale jen jde o Finsko, čímž se u mě mění podmínky...A nejsou tam otázky typu Meloun/jahoda?? atd...ale, teď už do toho :D

1. Tvá přezdívka:
Samostatná hloupá existence, zkráceně She

2. Tři nejoblíbenější finské skupiny:
Lordi, Nightwish,Sonata Arcitca

3. Kterého Fina byste chtěli domů?
Rozhodně by to byla Leena Peisa alias Awa...tu bych táááákhle chtěla vidět...bez masky :DAle i s ní..

4. Ve kterém finském městě byste chtěli bydlet?
Rovaniemi...rozhodně

5. Kterou skupinou to všechno začalo...?
Nightwish

6. ... a kdy?
začátkem roku 2009

7. Umíš mluvit finsky?
No, základy-dobrý den,dobrou chuť...

8. Se kterým Finem byste chtěli mít dítě a proč?
Jeej...těch by bylo :D Né, z těch slavných asi s...byl by to Tomi Petteri Putaansuu :D Ik dyž není fešák...ve skutečnosti...:D

9. Kterému Finovi byste chtěli dělat kadeřnici?
Tuomasovi z NW...nebo Anette...bych jí vytrhala všechny vlasy na tý její švédský palici :D
10. Který má podle tebe nejlepší styl oblékání?
Tarja...rozhodně

11. ... A který nejhorší?
Všichni jsou skvělý :D Ale nevím...Anette...když ta nemá s Finskem co dělat...naštěstí..

12. Který Fin má nejhezčí postavu?
Tomi alias Mr. Lordi :DAle já nezkoumám postavy..

13. Je nějaký Fin, kterého nemáte rádi nebo je vám hodně nesympatický?
Není, nebo o nikom nevím..Až na jednu zrzavou dívku...ani jí neznám...ale byla na záznamu koncertu z NW :D Ta byla ošklivá...:D

14. Chlastání s HIM nebo s Negative?
Negative :D Ale já nechlastám :D

15. Kolik lidí už jste finofilií nakazili?
Jednoho a půl :D(Má kámoška je ještě víc posedlá[začala před dvěma měsíci :D] a spolužačka... tu přeučuju nejen na finofilii ale i na metalofilii :D)

16. Zdálo se vám někdy o Finsku a Finech?
O tom že jsem byla v Lordech jako zpěvačka(nebylo to pěkné...ani trochu) a ovšem možném...taky o otm že jsem se koupala v jezeru^^

17. Koho byste chtěli nejvíc vidět naživo?
Lordy, Korpiklaany, NW,Sonatu Arcticu atd...

18. Pouštíš si některou finskou skupinu před spaním?
Lordy-It snowsin hell...

19. Kterou fin. skupinu jsi objevila naposledy a dostala tě?
Nevím, Finntroll?? Ale ty znám docela dlouho...

20. Co se ti vlastně na Finech nejvíc líbí?
Všechno...nelze slovy popsat....

21. A co se ti nejvíc líbí na Finsku?
Příroda, Kultura, Hudba, Lidé...

22. Kolik tetování si podle tebe ještě nechá udělat Ville Valo?
Mnoho...

23. Až se dostaneš do Finska, co uděláš jako první? (Jestli jsi tam už byla, tak co tě napadalo jako první?)
Skočím šipku do jezera :D Popřípadě budu ječet jako magor, či si broukaz finskou hymnu :D
24. Už jste potkali nějakého Fina nebo Finku osobně?
Kapely, a Oonu(podle ní moje postava v Hellvetti) v Ústí nad Labem..ten její přízvuk :D
25. Kterého Fina byste si vzali na pustý ostrov?
Leenu nebo Tarju

26. Kdyby Vám někdo nabídl přeměnu v nějakého Fina na čtrnáct dní, kdo by to byl a proč?
V Leenu protože bych chtěla znát její život pečlivě :D

27. Kterých pět CD od Finů byste zachránili z hořícího domu?
Lordi-The Arockalypse
Lordi-BAbez for breakfast
Nightwish-Once
Korpiklaani-KArkelo
Sonata Arctica- For The Sake Of revenge

28. Jaký úryvek z textu nejlíp vystihuje vaši osobnost nebo váš názor?

I am not judgmental
A sinner nor a saint
Cause either you're my best friend or you ain't...

z písničky Any Means Necessary..

v překladu:

Já nejsem soudce.
Hříšník ani svatý.
Proto jsi buď můj nejlepší přítel, a nebo nejsi.

29. Tři nejoblíbenější videoklipy:

Lordi-It snows in hell
Nightwish-Over the hills and far away
Lordi-would you like a monstrman
30. Kdyby mělo Zemi postihnout něco, co by způsobilo její konec a měli byste jen několik minut, které tři písničky byste si ještě pustili?
Lordi-It snows in hell
NW-Over the hills and far away
Korpiklaani- Northen fall

31. Který Fin má nejkrásnější vlasy?
Jonne Järvelä

32. Která písnička vám nejvíc pomůže, když jste smutní?
Sleeping sun od NW

33. Kterou si pouštíte, když jste "happy" :D?
Hardrock HAllelujah

34. Nejlepší finský kytarista (klidně uveď tři nebo víc):
Emppu, Ox...

35. Nejoblíbenější bubeníci:
Kita...to mi připomíná že už je v Lordech Otus...jsem na něj zvědavá...
36: Nej basáci:
Marco...nejspíš

37. Nej klávesisti:
Leena as. Awa

38: A nej zpěváci :D :
Tarja, Zpěvák ze Sonaty Arcticy...teď si nevzpomenu...

39. Byli jste na koncertě některé fin. skupiny?
Na Lodrech (MoR)

40. Která fin. písnička se ti vůbec nelíbí?
Posledně jsemviděla nějaký RnB či co...hnus fialovej...finskej porpadák...

41. A která fin. skupina je podle tebe nejhorší?
nevím...

42. A nakonec: Těšíš se na nové CD HIM?
Neposlouchám...

Poetično..

13. listopadu 2010 v 20:25 | She |  Truhla keců
Miluju papír,
miluju tužku.

Miluju jablko,
miluju hrušku.

Miluju vítr,
miluju vodu.

Mám ráda džusy,
mám ráda sodu.

Nesnáším lež,
má krátké nohy,
miluju pravdu,
je jako věž.

To mě zas napadla ta nesmyslná rádoby poezie. Ale znáte to, když se nudíte, a máte před sebou tu novou věc na cé od poděbradky,napadají vás různé nesmysli, a to se z vás line něco takového. A já, milý zlatí, odcházím na Indiho...Potřebuju ten novej díl vidět, snad to bude stát za to...

Mucínquju Vás bejbátka :-* :-*

přeloženo do češtiny

Mějte se krásně...


Stává se...

10. listopadu 2010 v 17:36 | She |  Deník
Aloha^^

Napadlo mě, že bych zas mohla napsat na blog. Poslední článek, jak tak koukám je nedělní , ale ten se až tak brát nedá.Může za to (nejspíš) inspekce školy. Vím, zní to potrhle, ale uklízení skladu jménem třída je vyčerpávající. Ve škole strašnej záhul, přijdu domu, kouknu na oblíbence(webové) a pak už mi moc času nezbývá.
Hrozně se těším na zítřek. Ne kvůli tělocviku, ke kterému lásku enchovám(zvláště ke gymnastice) ale těším se na výtvarku, kde už konečně nebudem kreslit zdi fotbalového hřiště, nýbrž budeme tvořit budovy na naší výstavu, která je pojata do témate "město".Docela se těším, zvláště pak na sestavování našeho"města", které zajisté bude plné hádek a časového vypětí. Ale ta kuž to bývá.
A pak zas pátek. Díky tanečnímu kroužku je příjemný,avšak díky hloupému rozvrhu ani náhodou:
1.hodina- Matematika
2.hodina-Čeština
3.hodina- Fyzika
4.hodina- Zeměpis
5.hodina-Volno*
6.hodina- Angličtina

* Vidíte?! Jenže, nebylo by to špatné, ale proč musíme mít, ostatně už jako minulý rok, tu hodinu volna?! Loni měla třída A také v pátek do půl jedné, my do půl druhé, letos mají do půl jedné, my máme do půl druhé. Prostě mitonedává logiku...
Ale to asi nevyřeším...Zkusím něco nakreslit, nudím se, a vede to k takovýmhle kecům...Nicméně, to nejhlavnější zůstává...


                                            She

Bolest může být nádherný pocit....

5. listopadu 2010 v 20:29 | She
Znáte Chrise Angela, či jak se to píše? Takovýho toho maniaka do všech těch šíleností, bolesti a "kouzel" nebo chcete-li triků? Menší reklama-ve čtvrtek od čtvrt na devět na Coolu, myslím. A jak vždycky mele (lépe řečeno muž, co ho dabuje mele):Bolest může být nádherný pocit...
K tomu bych se taky ráda vyjádřila, vážení. Je fakt, že docela pěkně vypadá(jako Chris), ale to co mele je jedním slovem hloupost. Tak například svědkem je mi včerejší den, kdy jsme tak potupně museli na dvou hodinách tělesné výchovy dělat jakousi podivnou opičí dráhu, zkládající se z prolézání obručí, dřepy s medicibalem(nevím, jak se to píše, lidičky...prostě ten koženej těžkej míč...) u hlavy, skákání přes švihadlo, sedy-lehy, přeskakování laviček a skákání na stupínky...dohromady jsme na to měly 6 minut, a přestávky činily pouhé tři minuty, jasná nevyváženost!!!Jo, a k té bolesti?Já vím, sem citlivka a hypochondr a kdo ví co ještě. Moje stehna odmítají spolupracovat, ale to ne normálně, jako že mě jenom bolí. Jelikož musím mít všechno extra, tak se mi celý den ty stehna hýbou...Ano, nezbláznila jsem se, spolužáci jsou mi svědkem(boha znehodnocovat nechci...).
A co teprve, bolest přijde, až budu točit s ohněma...Panebože, to bude...Však mě tačí normální pojky na to abych se umlátila a popálila k smrti...Zváště pak na "It snows in hell" do které se vždycky tak zažeru až ani nevím, co dělám.Koukám,že je už půl devátý, a já pořád nemám zapnutou televizy, abych mohla koukat na Top Gear(když oni jsou tak vtipní...^^). Zjistila jsem, že jsem se zamilovala (samo... mimo Lordů,Korpíků, Fintrollů, NW, Eluveitie, Sonaty Arcticy, Ancestral Legacy, AC/DC, Therionu, Arkony, Eqiulibrimu, atak dále...) do Hammerfallu, a to díky písničce Any Means Necessary, kterou jsem poprvně slyšela tak před měsícem, avšak mě nijak zvlášť nenadchla...To mi připomíná, i když z nejasných důvodů, že je konečně víkend, a já můžu vytáhnout foťák a zítra jít fotit ohnivou show, na které se já(prozatím) mlátit nebudu :D. A co, je to můj blog, budu si sem psát co chci, a nezáleží na tom, jestli to někdo bude číst nebo ne :DJen jsem ještě chtěla říct, že tu pak asi přibudou fotky, tedy pokud nebude majitelka líná a šoupne je sem :D Takže, tímto končím a doufám, že mi neskončil Top Gear :D......SheJe mi osmnáct tak jsem dospělý...pravda nebo lež?!

2. listopadu 2010 v 16:45 | She |  Téma týdne
Rozhodla jsem se žvatlat na téma týdne....

Myslím, že nadpis mluví za to, co se zde bude řešit.

Je mi osmnáct tak jsem dospělý...


Úředně možná. Napadlo vás někdy, že dospělý jsou ti lidé kterým je nad osmnáct, avšak stále se chovají jako malé děcka? Vztekají se, mají unáhlená rozhodnutí, a stejně jako "prcci" nedbají na své zdraví. Je jasné, že od osmnácti se člověk jako dospělý bere, ale budete např. čtrnácti letou holku, která je rozumnější než vlastní matka, jako dospělou? Ne...Budete jí brát pořád jako puberťáka či dítě, i přes její rozum? Chápu, že u dospělosti nejdejen o rozum- mnoho "dospělých" lidí je tím příkladem.To je prostě o věku. A o ničem jiném.

V patnácti dostaneš občanku, v osmnácti dospělost?!


Ano, v patnácti dostanete občanský průkaz, a co dostanete v osmnácti? Dospělost? Kdepak! Myslí si někdo z vás, že mu bude neunáhlené rozhodování, starostlivost o sebe či klidnost přiděleno stejně jako "tenkrát" ta občanka? Ale dost už otázek- myslím, že dospělost a všechny její rysy nebo znaky si musíme nějakým způsobem získat už během puberty. Nemyslíte?!

Dospělost a dospělost

Dospělost číslo jedna- úřední

To však neznamená, že dospělý jste. To znamená, že vám bezpečně prodají tabák, alkohol, "intimní" časopisy, pustí vás do kina na 18+...ale to už hóóóódně uhýbám. Stojíte na vlastních nohách, jste jako zvíře co se učí po porodu chodit...

Dospělostčíslo dvě- duševní

Znamená to, že dospělý jste, a to i bez ohledu na věk. Duševně dospělý, či vyspělý můžete být v patnácti, čtrnácti, či ve dvaceti, dvaceti pěti...
Jste dospělý, rozhodujete se tak, chováte se tak.

MMích žvástíků už bylo dost, takže se teď ptám vás...No, co si myslíte o dospělosti úřední a duševní? Vnímáte ten rozdíl?